Başkent Üniversitesi
  Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

2019 YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) EK YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE LİSANS VE ÖNLİSANS PROGRAMLARINI KAZANAN ÖĞRENCİLERİN KAYIT İŞLEMLERİKAYIT TARİHLERİ

Kayıtlar, bölüm farkı olmaksızın,
Elektronik Kayıt(E-Devlet) yapmak isteyenler : 23 - 25 Eylül 2019 tarihleri arasında E-Devlet üzerinden yapılacaktır.Kayıt ekranının aktif olabilmesi için öncelikle eğitim ücretinin ilk taksitinin yatırılması gerekmektedir.

Not:Elektronik Kayıt(E-Devlet) isteğe bağlıdır. E-Devlet kaydını tamamlayan öğrencilerimizin şahsen kayıt yaptırmasına gerek yoktur. E-Devlet kaydı yapan öğrencilerimizin aşağıda belirtilen evrakları 27 Eylül 2019 17.00'a kadar teslim etmesi gerekmektedir.

Şahsen Kayıt yapmak isteyenler : 23 - 27 Eylül 2019 tarihleri arasında 09.00 - 17.00 saatleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'nda yapılacaktır.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Online Öğrenci Kayıt Bilgi Formu(Data aktarımı sonrası aktif hale gelecektir.)
(T.C. Kimlik Numaranız ile bu alanda bulunan online formu doldurduktan sonra çıktı alınız)

2. Adayın mezun olduğu okuldan aldığı lise diplomasının onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesinin onaylı örneği
(Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz.) Lise diploma fotokopisi getiren öğrencilerimizin diploma asıllarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

3. Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi

4. 29 yaşından büyük yükümlülerin Askerlik Şubesi Başkanlıklarından alacakları Askerlik durum belgesine göre kayıtları yapılacaktır.(E-Devlet üzerinden alınan çıktı kabul edilmektedir!)

5. 1 adet (4,5 cm x 6 cm boyutunda) fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır. (Kayda gelirken 1 adet resmin arkasına öğrenci adı, soyadı ve kazanılan bölüm/programın tükenmez kalem ile yazılmış olması gerekir. )

6. Öğretim ücreti iki eşit taksit halinde ödenmektedir. İlk taksitinin yatırılmış olduğunu gösteren Banka dekontunun aslı - (Ödeme detayları ve ücret bilgisi için tıklayınız.)

ÖĞRENCİLER İÇİN ÖNEMLİ NOT:

- Normal kayıt yapacak adayların kayıt için şahsen başvurmaları gerekmektedir, eksik belge ve posta ile kayıt yapılmaz.

- Kayıt işlemleri için geçerli ve bir e-posta adresi ibraz edilmesi zorunludur. E-posta adresi olmayanların kayda gelmeden önce mutlaka bir e-posta (hotmail, gmail vb..) adresi edinmeleri gerekmektedir.

ÖĞRENİM ÜCRETLERİNİN YATIRILMASI

2019-2020 Akademik Yılı Eğitim ücretlerini görmek için tıklaynız

Öğretim ücreti, DENİZBANK A.Ş.'nin Türkiye genelinde bulunan tüm şubelerine öğrenci T.C. Kimlik Numaraları verilerek yatırılacaktır.

Eğitim ücretlerini masrafsız olarak EFT/Havale yolu ile yatıracaklar için:
Alıcı adı: Başkent Üniversitesi
Banka: DENİZBANK A.Ş
IBAN: TR22 0013 4000 0007 9691 0000 11
Açıklama Kısmına: Öğrencinin adı soyadı, T.C. Kimlik numarasının yazılması gerekmektedir.

EFT / Havale yapanların, Denizbank A.Ş. Şubelerinden dekont bastırarak bu dekont ile kayda gelmeleri gerekmektedir.

Başkent Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu
Yabancı Dil Hazırlık Programı Hakkında Bilgilendirme

Yabancı dil hazırlık eğitimi, eğitim-öğretim dili kısmen veya tamamen yabancı dil olan lisans programları için zorunludur. Ancak, eğitim-öğretim dili tamamen Türkçe olan önlisans ve lisans programları için isteğe bağlıdır.

Not :Hazırlık eğitimi zorunlu olanlar ile isteğe bağlı olup hazırlık eğitimi almak isteyenler, 28 Eylül 2019 Cumartesi günü, Saat 10:00’da Seviye Tespit ve Yeterlik Sınavı’na gireceklerdir. Yapılacak olan bu sınavda, kur düzeyiniz (A1-A2 / B1-B2) ve hazırlık eğitiminden muaf olma durumunuz belirlenecektir. Bu sınava girmemeniz durumunda, en alt düzey olan A1-A2 kurundan hazırlık eğitimine başlayacaksınız.

Eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yabancı dil sınavlarından, başarı taban puanına veya üstü puana eşdeğer puan veya not almış olup da, geçerlilik süresini aşmamış dil belgesine sahip öğrenciler yabancı dil hazırlık eğitiminden muaf olabilmek için belgelerinin aslını öğrenci işlerine ibraz etmek zorundadırlar.

Hazırlık eğitimi isteğe bağlı olan programlarda öğrenci burslu dahi olsa hazırlık eğitimi için tam ücret (Hazırlık sınıfı ücreti: 35 000 TL) ödenecektir.
YURTLARA BAŞVURU

Öğrenci Yurtlarına ait bilgiler için tıklayınız

ÖĞRENCİ İŞLERİNE ULAŞIM

Şehir Merkezinden - Öğrenci İşlerine Ulaşım
Kampüse Ulaşım, saat ve durak bilgileri için tıklayınız


Kampüs içerisinde Öğrenci İşlerine Ulaşım


Duyuru Tarihi:19.09.2019