BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

 

Elektronik Kayıt 2021-2022 YKS Ek-2 Kontenjan

Başkent Üniversitesi’nin Sevgili Öğrencileri,

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Üniversite E-Kayıt kullanım klavuzu

 

E-Devlet üzerinden kayıt işleminizi başarı ile tamamladıktan sonra;

  • Sistemde tanımladığınız cep telefon numaranıza öğrenci numaranız ve şifreniz SMS yolu ile gönderilecektir. Eğitim-öğretim hayatınız boyunca yapmanız gereken tüm işlemler size verilen şifre kullanılarak gerçekleştirilecektir. SMS yolu ile gönderilen şifrenizi daha kolay hatırlayabileceğiniz bir şifre ile değiştirmek yararlı olacaktır.
  • Kayıt işleminin geçerli olabilmesi ve öğrenci kimlik kartınızı alabilmeniz için en geç 05 Kasım 2021 tarihine kadar Üniversitemiz tarafından istenilen belgelerin (tıklayınız) Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na teslim edilmesi zorunludur.
  • Hazırlık eğitimi zorunlu olan programlara kayıt yaptıran öğrenciler 02 Kasım 2021 tarihinde saat: 10.00’da Seviye Tespit ve Yeterlilik Sınavı’na gireceklerdir. Sınavdan muafiyet şartları ve detaylı bilgi için Yabancı Diller Yüksekokulu’nun web sayfasını (http://eldbu.baskent.edu.trziyaret edebilirsiniz.
  • Üniversitemizdeki tüm programlarda (Mühendislik Fakültesi programları hariç) BTU100 Bilgisayar Okuryazarlığı dersi zorunludur. Bu dersten muaf olmak isteyen öğrenciler 03 Kasım 2021 tarih ve saat: 11:00'de muafiyet sınavına girebilirler. BTU100 Muafiyet sınavı ile ilgili detaylı bilgiyi Bilgi Teknolojileri ve Uygulamaları Koordinatörlüğü’nün web sayfasını (http://btu.baskent.edu.tr) ziyaret edebilirsiniz.
  • Öğrencilerin 04 - 05 Kasım 2021 tarihleri arasında kendilerine ait şifreleri kullanarak Öğrenci Bilgilendirme Sistemi (BUOBS) üzerinden ders kayıt işlemlerini yapması zorunludur. 
  • Üniversite yerleşkesinde bulunan öğrenci yurtlarında konaklamak isteyen öğrenciler Yurtlar Müdürlüğü’nün web sayfasını (http://yurt.baskent.edu.trziyaret edebilirsiniz.