Başkent Üniversitesi
  Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

2016-2017 AKADEMİK YILI BAHAR YARIYILI ÜNİVERSİTE İÇİ BÖLÜMLER / PROGRAMLAR ARASI GEÇİŞ BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başkent Üniversitesi’nde Üniversite içi geçişler Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Kurumlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre yapılmaktadır. Başkent Üniversitesi 14 Nisan 2016 tarihli, 204 Toplantı ve 834 Karar Sayılı Üniversite İçi Yatay Geçiş İlkeleri için tıklayınız.

2016-2017 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı Üniversite İçi Geçiş Başvuruları 17.01.2017 - 24.01.2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Başvuru Formu (Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'ndan temin edilebilir.)
2. Not dökümü (transcript)
3. Ders tanımları(Onaylı)
4. ÖSYS Kazandı ve LYS/YGS Sonuç Belgelerinin internet çıktısı
5.Başvuru Ücreti: Tüm DENİZBANK A.Ş. Şubelerinden yatırılabilir.
(Öğrenci İşleri tarafından gerekli kontroller yapıldıktan sonra yatırılması gerekmektedir.)
6. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programına yatay geçiş yolu ile gelecek 2015 yılı girişli öğrencilerden kayıt sırasında 2015 yılı ÖSYS Kılavuzunda da belirtilmiş olan “. Bu programa alınacak öğrencilerin, Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları; program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir” koşulunu yerine getirme şartı aranır.