BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

 

Elektronik Kayıt 2021-2022 DGS Ek Yerleştirme

Başkent Üniversitesi’nin Sevgili Öğrencileri,

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Üniversite E-Kayıt kullanım klavuzu

 

E-Devlet üzerinden kayıt işleminizi başarı ile tamamladıktan sonra;

  • Sistemde tanımladığınız cep telefon numaranıza öğrenci numaranız ve şifreniz SMS yolu ile gönderilecektir. Eğitim-öğretim hayatınız boyunca yapmanız gereken tüm işlemler size verilen şifre kullanılarak gerçekleştirilecektir. SMS yolu ile gönderilen şifrenizi daha kolay hatırlayabileceğiniz bir şifre ile değiştirmek yararlı olacaktır.
  • Kayıt işleminin geçerli olabilmesi ve öğrenci kimlik kartınızı alabilmeniz için en geç derslerin başlangıç tarihi olan 05 Kasım 2021 tarihine kadar Üniversitemiz tarafından istenilen belgelerin tıklayınız. Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na teslim edilmesi zorunludur.
  • Hazırlık eğitimi zorunlu olan programlara kayıt yaptıran öğrenciler 06 Kasım 2021 tarihinde saat: 10.00’da Seviye Tespit ve Yeterlilik Sınavı’na gireceklerdir. Sınavdan muafiyet şartları ve detaylı bilgi için Yabancı Diller Yüksekokulu’nun web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
  • Üniversitemizdeki tüm programlarda (Mühendislik Fakültesi programları hariç) BTU100 Bilgisayar Okuryazarlığı dersi zorunludur. Bu dersten muaf olmak isteyen öğrenciler 07 Kasım 2021 tarih ve saat: 11:00'de muafiyet sınavına girebilirler. BTU100 Muafiyet sınavı ile ilgili detaylı bilgiyi Bilgi Teknolojileri ve Uygulamaları Koordinatörlüğü’nün web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
  • Öğrencilerin 08 - 09 Kasım 2021 tarihleri arasında kendilerine ait şifreleri kullanarak Öğrenci Bilgilendirme Sistemi BUOBS üzerinden ders kayıt işlemlerini yapması zorunludur. 
  • Üniversite yerleşkesinde bulunan öğrenci yurtlarında konaklamak isteyen öğrenciler Yurtlar Müdürlüğü’nün web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.